czwartek, 26 czerwca 2014

Jak skorzystać z dofinansowania studiów

W naszym kraju edukacja od poziomu podstawowego aż do studiów wyższych jest nieodpłatna i w pewnym sensie gwarantowana przez państwo. Jednak ta nieodpłatna edukacja oznacza wyłącznie to, że nie musimy płacić za samą możliwość uczenia się, ale jak wiadomo jesteśmy zmuszeni ponosić dodatkowe koszty, związane np. z zakupem podręczników i materiałów dydaktycznych. Koszty te dają się nam szczególnie we znaki jeśli weźmiemy pod uwagę studia wyższe.

A niestety jest tak, że chcąc mieć jakiekolwiek perspektywy na dobrze płatną pracę w przyszłości jesteśmy w zasadzie zmuszeni, by szukać sposobów na opłacenie nauki i podjęcie studiów wyższych. Taką pomocą dla wielu mogą być z pewnością studia dofinansowane z UE, które pozwolą nam na zdobycie wyższego wykształcenia i na bycie bardziej konkurencyjnym na rynku pracy.

Tego rodzaju inicjatywa jest idealnym wyborem w sytuacji, gdy studia płatne nie są w zasięgu naszych możliwości finansowych albo też gdy pracujemy i nasz pracodawca nie ma możliwości ich sfinansowania. W takim właśnie przypadku możemy skorzystać z pomocy w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego, który stworzony został właśnie do takich celów. Oczywiście nie mogą to być pierwsze z brzegu studia i tym samym powinny one spełniać standardy nauczania ustalone przez odpowiednie organa unijne.

Chcąc ubiegać się o studia podyplomowe do programu powinien nas zgłosić nasz pracodawca. Do wyboru mamy przynajmniej kilkadziesiąt ofert, lecz jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest na pewno zarządzanie przedsiębiorstwem czy też zarządzanie zasobami ludzkimi lub środkami finansowymi albo też zarządzanie projektami unijnymi.

To zaledwie część z kierunków, ponieważ studia dofinansowane z UE to także specjalizacje związane z szeroko pojętą informatyką. Wszystkie te studia mają na celu głównie wzrost informatycznych kwalifikacji pracowników danej firmy. Popularne są zwłaszcza kierunki związane z obsługą serwerów, zarządzaniem bazami danych czy też z programowaniem w przeróżnych językach programowania.

Polecamy studia podyplomowe

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni,
ul. Kielecka 7, 81-303 Gdynia,
tel. 58 660 74 00, fax 58 621 12 70,
e-mail: info@wsaib.pl

studia podyplomowe WSAiB opinie

„Studia podyplomowe Logistyka Przedsiębiorstw Produkcyjnych i Spedycyjnych w WSAiB są doskonałą propozycją dla osób pragnących rozpocząć swoją karierę zawodową, bądź pogłębić wiedzę o branży TLS. Podstawy programowe umożliwiają zapoznanie się z najnowszymi trendami obowiązującymi w dziedzinie gospodarki materiałowej, planowania i realizacji dostaw oraz spedycji. Kadra dydaktyczna składająca się z praktyków pozwala zidentyfikować, przeanalizować oraz znaleźć rozwiązanie problemów logistycznych współczesnego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Uczelnia ze swej strony zapewnia wszelkie materiały i pomoce dydaktyczne, co w połączeniu z miłą atmosferą ułatwia i usprawnia proces nauki. Polecam gorąco!"
Maciej Stefanek

"Wybierając studia podyplomowe w WSAiB kierowałam się chęcią pogłębienia swojej wiedzy dotyczącej branży transport-logistyka-spedycja(TSL). I nie zawiodłam się. Wykładowcy posiadający także wiedzę praktyczną przyczyniają się do nowego spojrzenia na specyfikę logistyki w powiązaniu ze spedycją i transportem. Dodatkowym atutem jest sprawna organizacja przebiegu studiów podyplomowych ze strony uczelni."
Justyna Sienkiewicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz